Serialų TOP 3. Klarkas ir kiti, kuriems sunku atsispirti

Šiandien noriu pristatyti tris vasariškus serialus, kurie galėtų užsižiebti Jūsų vakarinės peržiūros ekrane. Du iš jų švediški – skandinaviškas humoras toks savotiškas, nepagražintas, charakteringas. Trečias olandiškas – vardan sentimentų vienai vasarai praleistai Amsterdame.

Jie visi giliai atskleidžia savo herojų istorijas: „Klarkas“ (Clark, rež. Jonas Åkerlund, 2022) pristato charizmatišką Švedijos nusikaltėlio odisėją, „Meilė ir anarchija“ ( Love & Anarchy, rež. Lisa Langseth, 2020) iškelia asmeninės laimės paieškų temą, o olandiškas „Nešvankūs pokalbiai“ (Dirty lines, rež. Pieter Bart Korthuis, 2022) vedžioja po sekso telefonu verslo užkulisius 90-ųjų Amsterdame. Juos vienija originalus scenarijus, kūrybiškas montažas, nuoširdumu paperkantys personažai ir svarbiausia – gebėjimas per juoko prizmę perteikti gyvenimo krečiamus „siurprizus“.

1. KLARKAS

Asmeniškai man, mini serialas „Klarkas“ yra 2022 – ųjų favoritas, nei kiek nenusileidžiantis net solidžiai kino filmų produkcijai. Istorija intriguoja, nes pristatoma kaip termino „Stockholmo sindromas“ ištakos, reiškiančio, kai auka betarpiškai simpatizuoja savo skriaudikui. Sakoma, kad šis terminas atsirado iš realaus asmens, draugiško ir šarmingo plėšiko ir narkotikų prekeivio Klarko Olofssono (akt. Bill Skarsgård) galantiškų bankų apiplėšimo manierų. Mini seriale dinamišku greičiu parodomas visas Klarko gyvenimas, atskleidžiant jo sunkią vaikystę, vagystes, laiką kalėjimę, romantinius santykius, komiškas situacijas su policija. Čia gausu gero oro, muzikos, 17 pabėgimų iš įkalinimo įstaigų, daug sprogimų, 70-ųjų spalvų bei karštų meilės nuotykių.

Labai maloniai lietuvius žiūrovus nuteikianti detalė yra tai, kad serialas dalinai filmuotas Kaune: čia atpažinsite ir Lietuvos banką ir buvusį Laisvės alėjos pašto pastatą ir kitą tarpukario modernizmo architektūrą. Po serialo norisi „Humanoje“ griebti vintažinę juodą striukę, baltas kojines, autis odinius batus ir apiplėš… oj ne, banko geriau neplėšti! „Klarkas“ ne tik kokybiškas reginys, nestokojantis šiaurietiško humoro, tačiau ir išskirtinė proga pažinti jau legenda Švedijoje tapusį etatinį kalinį, nepaliaujant stebėtis šio vyro pasitikėjimu savimi, tvirtybe išgyvenant vaikystės traumas, gyvenimu tarp realybės taisyklių ir ištikimybės savo paties idealams.

Ar ir Jums bus nelengva atsispirti Klarkui galite pasitikrinti Netflix’e jau dabar, kol serialas puikiai dera su pakilia vasariška nuotaika.

2. MEILĖ IR ANARCHIJA

Dar vienas serialas, kurio veiksmas vystomas Stokholme. Tai istorija apie grožinės literatūros leidykloje dirbančią Sofi (akt. Ida Engvoll), kuri pradeda žaisti nepatogių iššūkių žaidimą su kolega Maxu (akt. Björn Mosten). Tai sukelia daug komiškų situacijų tiek darbe, tiek jų asmeniniuose gyvenimuose. Šiame seriale iš arti pažvelgiama į moters portretą: jos santykius su tipiškai patriarchališku vyru, tėvu socialistu, karjeros posūkius, neiškomunikuotus fizinius ir emocinius poreikius.

Meilė ir anarchija“ pasižymi labai subtiliu – elegantiškai stačiokišku humoro jausmu, kuris akimirksniu suartina žiūrovus ir simpatiškus serialo herojus. Sofi drąsi, ištroškusi naujo gyvenimo, tačiau tuo pačiu metu nori būti teisinga žmona ir gera motina savo vaikams. Už ją jaunesnis dvidešimt dviejų informatikas Maxas, nuomojasi kambarį su bendraamžiais bute ir dievina viską, kas susiję su augalais. Būdami labai skirtingi, jie per anarchiją atranda meilę, kurios spalvinga atomazga spręsis per du serialo sezonus. Antrasis jų, tiesa, daug rimtesnis už pirmąjį – terapiškai nagrinėja potrauminio streso temą. Serialas – puikus priminimas apie urbanistinio pasaulio triukšme pasiklydusį intuicijos balsą, kurio žinutę ignoruoti yra didžiulis praradimas.

3. NEŠVANKŪS POKALBIAI

Amsterdamą prisimenu kaip kupiną raitelių ant dviračių, vinguruojančių tilteliais tarp kanalų, mažų buteliukų alaus ir originalios elektronikos diskotekų iki paryčių. „Nešvankūs pokalbiai“ supažindina su Franku (akt. Minne Koole) ir Ramonu (akt. Chris Peters), įkūrusius pirmąją sekso telefonu liniją Nyderlanduose „Teledutch“. Šis verslas – nepaprasta sėkmė, lydima kasdienių iššūkių, kur reikia ne tik surasti tinkamus balsus aistringiems telefoniniams pokalbiams, bet ir spręsti finansines problemas bei asmenines šeimos dramas. Visa istorija pasakojama studentės Marly (akt. Joy Delima) balsu, dirbančios šioje perspektyvioje įmonėje. Ji – geros mergaitės prototipas, turime galimybę stebėti jos pirmuosius žingsnius į verslo, meilės, muzikos pasaulį.

Ar seriale daug sekso? Čia daugiau išraiškingų alsavimų ir pokalbių apie seksą, bet nieko vulgaraus, ar perteklinio. Tačiau jei gyvenate su tėvais, rekomenduotina užsidėti ausines! Nepaprastai gera bent per ekraną pažinti laisvą, spalvingą, jaunyste alsuojantį Amsterdamą, kuriame serialo herojai vysto vizionieriškus pokyčius. Ir taip, tai serialas kupinas (ne)švankių juokelių ir pasižymintis ypač didele organika: čia nėra laimingų pabaigų, viskas tikra kaip lietingas olandiškas oras.

Bang bang, Silvija